Nurullah TOSUN'UN Yönetim Kurulu Üyesi Olduğu MAREV'den İl Emniyet Müdürümüz GÜLVEREN'e Ziyaret | Nurullah Tosun
11.04.2015
Nurullah TOSUN'UN Yönetim Kurulu Üyesi Olduğu MAREV'den İl Emniyet Müdürümüz GÜLVEREN'e Ziyaret

 

 

 

 

 

 

 

Nurullah TOSUN'UN Yönetim Kurulu Üyesi Olduğu MAREV'den İl Emniyet Müdürümüz GÜLVEREN'e Ziyaret

Gaziantep’te Yaşayan Mardinliler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı (MAREV) Başkanı Abdülkerim Aslan, Marev Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Salih Türk, Nurullah Tosun, Mehmet Bilal Şimşek, M. Ali Durmaz, Abdülkadir Güzel katıldı.

Marev Başkanı Abdulkerim Aslan, geçmiş yıllardan günümüze MAREV'in Gaziantep'te gerçekleştirdiği hizmetler hakkında bilgi verdi. Aslan, "Vakfımız ülke kalkınmasına birçok alanlarda destek olmak için üzerine düşenleri eğitim, kültür sanat ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanlarında yapmaktadır" dedi.

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Birlikleri Başkanı Mahsum Altunkaya, MAREV'in Türkiye genelinde önemli bir vizyona sahip olduğunu, Mardinlilerin yaşadıkları şehirlerde kurdukları MAREV'lerle o şehre hizmet ederken, doğup büyüdükleri Mardin'i de unutmadıklarını belirtti. Altınkaya, "MAREV üstlendiği önemli misyon ve vizyonuyla kurulu bulunduğu kentin eğitim, kültür sanat ve spor alanındaki kalkınmasına destek verirken o şehirde yaşayan Mardinliler arasında birlik ve beraberliğin sağlanması, sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın arttırılması yönünde önemli çalışmalar yürüten bir vakıftır. Gaziantep'te de özellikle eğitim alanında önemli çalışmalar yürüten MAREV, üniversite de okuyan yüzlerce öğrenciye burs vermekte, bunun yanında maddi durumu iyi olmayan ve dershaneye gidemeyen öğrencilere yönelik dershane desteği sağlamaktadır. Yılın değişik zamanlarında da maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara periyodik olarak gıda desteği vermektedir. Vakfımız Türkiye genelinde bilinirliği yüksek, temel amacı ülke ve ulusa hizmet etmek olan bir kuruluştur" diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren de, MAREV'in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, Gaziantep'te göreve başlamanın kendisi için büyük bir onur kaynağı olduğunu ifade etti. Gaziantep'in önemli bir sanayi ve ekonomi kenti olduğuna dikkat çeken İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, daha önceŞanlıurfa'da görev yaptığını hatırlatarak, Gaziantep'e yabancı olmadığını da sözlerine ekledi.

STK'ların Gaziantep'teki etkinlik görevlerini destekleyeceğini de sözlerine ekleyen Gülveren, hep birlikte huzur ve barış içerisinde yaşanabilmesi için emniyet teşkilatı olarak günün 24 saati görev başında olacaklarını da ifade etti. - GAZİANTEP

http://www.haberler.com/marev-yoneticilerinden-emniyet-muduru-gulveren-e-6977116-haberi/

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/Gaziantep-Haberleri/emniyet-muduru-gulveren-marev-de_88816