N.TOSUN'un Yönetim Kurulu Üyesi Olduğu MAREV 'Den BAŞKAN MAHSUM ALTUNKAYA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ | Nurullah Tosun
13.04.2015
N.TOSUN'un Yönetim Kurulu Üyesi Olduğu MAREV 'Den BAŞKAN MAHSUM ALTUNKAYA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU HUBUBAT - BAKLİYAT - YAĞLI TOHUM VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHSUM ALTUNKAYA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNAN MARDİNLİLER EĞİTİM KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI (MAREV) YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDULKERİM ASLAN VE MAREV YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, YENİ YÖNETİME BAŞARILAR DİLEDİ.

Güneydoğu Anadolu Hububat-Bakliyat-Yağlı Tohum ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Mardinliler eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (MAREV) Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkerim Aslan ve MAREV Yönetim Kurulu üyeleri, yeni yönetime başarılar diledi.
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri Başkanı Selahattin Kaplan’ı da kutlayan MAREV Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri yapılan ihracat çalışmaları hakkında her iki başkandan da bilgiler aldı.
Güneydoğu Anadolu Hububat - Bakliyat - Yağlı Tohum ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, yapılan ziyaretin kendisini memnun ettiğini ifade ederek, “Sektörümüzle ilgili önümüzdeki dönemlerde uygulamaya koyacağımız birçok proje ile önemli çalışmalar gerçekleştireceğiz. Anadolu’nun bereketli topraklarından elde edilen tarımsal ürünlerimizin hak ettikleri rakamlarla dünya pazarlarında alıcı bulmasına yönelik yürütülen tanıtım çalışmalarını destekleyecek ve bu çalışmaların içerisinde yer alacağız. Özellikle hububat ve bakliyat sektöründe istenilen canlılığın yakalanması için birlik olarak üyelerimizin her türlü konuda bilgilendirilmesini sağlarken ürünlerimizle birlikte Türkiye’nin ve Gaziantep’in de tanıtımında aktif rol alacağız. 2023 vizyonu için belirlenen 500 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşılmasında üstlendiğimiz misyonu yerine getirirken bu hedeflere ulaşılması içinde üyelerimizin nitelikli ara eleman sorunlarının çözümüne yönelik çeşitli hizmet içi eğitim kursları yanında Ekonomi Bakanlığımız ve diğer fonların kullanımı yönünde projeler hazırlayarak gerekli tanıtım çalışmalarını yürüteceğiz” dedi.
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri Başkanı Selahattin Kaplan da MAREV’in özelikle eğitime yönelik hizmetlerini dikkatle takip ettiğini ve desteklediğini belirterek son dönemlerde yapılan halı ihracatı hakkında bilgi verdi. Kaplan, teknolojik anlamda dünya standartlarında makineler kullanıldığını ve dünya genelinde yapılan parça halı imalatının yüzde 57’sinin Gaziantep’te üretildiğini belirtti.
MAREV Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkerim Aslan, ihracatın Türkiye için büyün önem taşıdığını, ihracatın artmasıyla ülke içerisinde gerek ekonomide meydana gelen canlılığın artması gerekse istihdamın artmasının önemine dikkat çekerek göreve yeni seçilen Mahsum Altunkaya’yı ve Halı İhracatçı Birlikleri Başkanı Selahattin Kaplan’ı kutladı.
MAREV Başkanı Abdulkerim Aslan, vakıflarının eğitim odaklı çalışmalar yürütmeye devam ettiğini de hatırlatarak yüzlerce üniversite öğrencisine yönelik burs verdiklerini ve orta öğretim öğrencilerine yönelik değişik kurslar açarak eğitimlerine destek sağladıklarını da sözlerine ekledi.

http://www.milliyet.com.tr/marev-den-baskan-mahsum-altunkaya-ya-gaziantep-yerelhaber-207168/